Jarmila Chaloupková, zpěv - Brian Wright, loutna

Úvodní stránka Společná biografie J. Chaloupková B. Wright Repertoár English
Z tisku Nahrávky Fotografie Různé Kontakty Francais

Z tisku apod.: výběr z recenzí na koncerty paní J. Chaloupkové a pana B. Wrighta

Ein Haus internationaler Gastfreundschaft (Ottendorf, 29. listopad 1997)

... Das erste Treffen in der Wappenkammer ... wurde von zwei bedeutenden Künstlern mitgestaltet: Brian Wright, ein renommierter Lautenist aus Cornwall/England und von Kammersängerin Jarmila Chaloupkova aus Prag.
Ihre Darbietungen altenglischer Lieder und italienischer Gesänge aus der Renaissance befriedigten höchste Ansprüche künstlerischer Ausdruckskraft. Während Brian Wright durch exzellente Technik auf seinem Instrument bestach, begeisterte die Prager Sängerin durch ihre strahlend helle Stimme, die auch mit grosser Wärme ausgestattet ist. ...

Překlad:
Dům mezinárodního přátelství (Ottendorf)
... Na prvním setkání v erbovní síni ... se spolupodíleli dva významní umělci: Brian Wright, renomovaný loutnista z Cornwalu/Anglie a komorní pěvkyně Jarmila Chaloupková z Prahy.
Jejich přednes starých anglických písní a italských zpěvů z doby renesance uspokojil nejvyšší umělecké nároky. Zatímco Brian Wright oslnil excelentní technikou na svém nástroji, nadchla pražská pěvkyně svým zářivě jasným hlasem, vybaveným zároveň velkou vřelostí. ...

Hudba s láskou a srdcem staletími nesená (Bílinský zpravodaj, březen 1998)

14. ledna opět zazněla sálem Městského divadla v Bílině hudba určená těm nejmladším posluchačům. Toto vystoupení úspěšně navázalo na předcházející ročník koncertů pro školy. Oba umělci ve více než hodinovém vystoupení, kdy se ztichlým sálem nesly něžné tóny starodávné loutny, zpřítomnili mladým posluchačům doby, kdy kavalíři 17. a 18. století zpívali svým vyvoleným pod jejich okny vyznání. ... Šlo o nevšední hudební zážitek.

V trojici zazněly renesanční písně (Písek, květen 2000)

Hudební procházkou zeměmi renesanční Evropy byl květnový sólový recitál české pěvkyně Jarmily Chaloupkové, kterou na loutnu doprovázel Brian Wright z Velké Británie.
Prostředí koncertní síně Nejsvětější Trojice bylo důstojnou kulisou výjimečného koncertu a skvělá akustika umocnila umělecký zážitek. ...

Zpěv Jarmily Chaloupkové okouzlil posluchače (Ostrov nad Ohří, 18. ledna 1998)

Milovníci krásné hudby se sešli na koncertu, který pořádal Dům kultury v Ostrově na Staré radnici. ... Nevšední projev komorní pěvkyně a jemný doprovod starého nástroje, který Brian Wright mistrně ovládá, byl doplněn přednesem průvodního slova. Svým příjemným, kultivovaným hlasem seznamovala posluchače s texty písní a jejich historií sama umělkyně...

Ze zákulisí 4. Bystřických zámeckých slavností (Bystřice pod Hostýnem, 3. červenec 1998)

Středeční večer renesančního písňového recitálu Jarmily Chaloupkové s loutnou Briana Wrighta byl milým překvapením pro svou kultivovanost a atmosféru výjimečnosti. ... Jarmila Chaloupková byla oblečena v dobových renesančních šatech. Stačilo, aby zazpívala jediný takt a bylo jasné, že zpívá velká umělkyně. Svůj hlas dokázala zvládnout mistrovsky. Lehounké koloratury, přechody do vysokých poloh zvládne jen pěvkyně s velkou technikou. Z jejích pianissim ve výškách se tajil dech... Recitál provázel loutnista Brian Wright, stejně delikátní a přesný jako ona... Po bystřickém koncertu se povídalo, zpívalo a bylo veselo.

Z dopisu od paní Alice Pekařové z agentury Appassionata, říjen 2008

Dopis byl zaslán paní Chaloupkové po koncertu v říjnu 2008 v galerii Mitrovský v Brně:

„Dobrý den, paní Chaloupková,
chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat za krásný koncert minulou sobotu v Brně. Máme na něj velice dobré ohlasy, tak doufám, že někdy zase spolupráci zopakujeme. Pozdravujte, prosím i pana Briana, je to nejenom výborný muzikant, ale i velice milý člověk. Budete-li mít čas, zašlete mi ještě nějakou nabídku, budu se snažit vytvořit něco pro příští rok. Přece si tak krásné programy nenecháme jen pro sebe.:-)
S přáním pěkného dne Alice Pekařová, Appassionata“

Rozhovor s p. Chaloupkovou v Českém rozhlasu, 11. 2. 2006

K poslechu ukázky (délka ... minut) Vám nabízíme dvě možnosti:

1. Kliknutím na tlačítko Play (trojúhelník) v následujícím panelu přehrajete skladbu nejsnáze - přímo v okně internetového prohlížeče. Může se však stát, že Váš prohlížeč nemá nainstalován potřebný program pro přehrávání, pak tato možnost nebude funkční.

2. Pokud 1. možnost selže, můžete si rozhovor přehrát v jiném přehrávači, který v počítači používáte: Klikněte pak na odkaz pod přehrávacími panely. V tom případě si možná budete moci i vybrat, jestli chcete skladbu rovnou přehrát (a přehrávání se nepřeruší přechodem na jinou internetovou stránku) nebo uložit do počítače. Pro uložení skladby můžete také na odkaz kliknout pravou klávesou myši a z pomocné nabídky vybrat volbu "Uložit odkaz jako...".

Načítání může trvat v obou případech déle, ale některý přehrávač už v průběhu načítání umožní začít s poslechem.


1. část rozhovoru (9 minut)
Váš prohlížeč tuto možnost nepodporuje.

2. část rozhovoru (14 minut)
Váš prohlížeč tuto možnost nepodporuje.

Pro přehrání v jiném programu nebo stažení skladeb klikněte na některý odkaz:
Rozhovor - 1. část (9 minut).
Rozhovor - 2. část (14 minut).

Chrámem netradičně zazněly tóny loutny (Teplice, Deník Směr, 3. září 1998)

V poslední srpnový den měli posluchači možnost vychutnat si takřka léčivé tóny loutny, do jejichž strun mistrně sáhl Brian Wright. Zvuk nástroje podtrhl krásu hlasu Jarmily Chaloupkové a tak barokním interiérem souzněly v dokonalé symbióze, a přece žily každý svým životem...

Úvodní stránka Společná biografie J. Chaloupková B. Wright Repertoár English
Z tisku Nahrávky Fotografie Různé Kontakty Francais